Protetik Diş Tedavisi

Dent Hekim
Protetik Diş Tedavisi Protetik Diş Tedavisi

Protetik diş tedavisi, eksik dişler ve diğer ağız yapılarının yerine yerleştirilen ağız fonksiyonunun sürdürülmesine imkan veren diş hekimliği dalıdır. Sabit ve hareketli olmak üzere iki tür protez vardır. Diş protez uzmanlarımız estetik kaygınızı ve doğru tedavinizi göz önünde bulundurarak sizin için en iyi protez tipini seçmenize yardımcı olacaktır.

Sabit Protetik Tedavi

Kaplamalar(kronlar), bir dişi veya implantı örten yapılardır. Diş hekimleri tarafından genellikle kronları zayıf, kırık veya şekilsiz dişleri desteklemenin bir yolu olarak önerilir. Dent Hekim Klinikleri’nde en iyi sonuçları elde etmek ve değerli hastalarımızın isteklerini karşılamak için en kaliteli tıbbi malzemeleri seçiyor ve kullanıyoruz.

Seramik Diş Kronu

Dent Hekim Klinikleri’nde yüksek dayanıklılıkları ve doğal dişlere yakın renkleri nedeniyle, seramik kaplamalar kullanıyoruz. Aynı zamanda bu kaplamalar, kırık, zayıf veya deforme olmuş dişleri desteklemenin en iyi yoludur. Metal destekli seramik kronlardır.

Zirkonyum Diş Kronu

Zirkonya kronları, bir seramik kron türü olarak sınıflandırılmasına rağmen titanyuma bağlı çok dayanıklı bir metal türü olan zirkonyum dioksitten imal edilmektedir. Metal destekli porselen kronlara göre daha doğal bir görünüm elde edilmektedir.

Emax Diş Kronu

Maksimum estetik, anlamına gelmektedir. En iyi porselen kaplama denebilir. Zirkonyum ya da metal kaplamalara nazaran daha hassastır. Bu nedenle her bölgeye uygulanmaz. Ancak estetik kaygı taşıyan kişilerde bu uygulama bulunmaz bir fırsattır.

Lamine Veener

Gülüşünüzü değiştirmek ve daha hoş hale getirmek için laminate veneerler sizin için ideal bir çözüm olabilir. Çoğu sefer anestezi yapılmasını bile gerektirmeyen bu işlem, daha beyaz dişlere sahip olmak, renkleşmeleri kapatmak, gülüşünüzü daha iyi hale getirmek için alternatifsiz bir çözüm olabilir.

Porselen laminate veneerler çok ince porselen yapraklardır ve dişlerin ön yüzlerine bonding denilen bir işlemle yapıştırılırlar. Takma tırnak gibi düşünülebilirler. Kalınlıkları bir lensin kalınlığından daha fazla değildir ve diş yüzeyinden çok az aşındırma yapıldığı için konservatif ve zararsız bir işlemdir.

Hareketli Protezler

Kaybedilmiş dişlerin yerine konması için kullanılır. Hareketli protezler dişlerin tamamının veya bir kısmının değiştirilmesi anlamına gelen tam protezler ve bölümlü protezler olarak ikiye ayrılır. Dent Hekim Kliniklerinde doğal dişlerinizin korunmasıyla birlikte eksik dişlerinizin tamamlanması için en doğru tedavileri uygulayan diş protez uzmanlarımız hizmetinizdedir.

Tam Diş Protezleri

Tam protezler bütün dişlerin kaybedilmesi sonucu damağı ve dokuyu destek alan, çıkarılıp takılabilen uygun ve rahat biçimde tüm dişleri tamamlayan bir protez tipidir.

Bölümlü Diş Protezleri

Bölümlü proteze takılan aparatlar(tırnak) ile doğal dişlerinize yerleştirilir. Bazı doğal dişlerinizin üzerine kronlar yerleştirilerek protez sabitlenir. Takılıp çıkarılabilme özelliklerinden dolayı köprülere alternatif olarak kullanılabilirler.

consultant

Daha iyisini hak ettiğinize inandığımız için.

danışma
Dent Hekim

Gelişmeleri takip ederken, mükemmel diş bakımı sağlamada zorluklarla karşı meydan okumak ve en yüksek uygulama standartları ile dürüstlük ve profesyonel mükemmellik içinde hizmetlerimizi sunmak.