Çocuk Diş Hekimliği

Dent Hekim
Çocuk Diş Hekimliği Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)

Çocuk Diş hekimliği, 0-15 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan bir anabilim dalıdır. Pedodonti, bebeklik çağından itibaren çocukların ağız-diş sağlığını ve çene-yüz bölgesi gelişimini takip ve tedavi eden, aynı zamanda koruyucu önlemleri de içine alan diş hekimliği dalıdır. Çürüklerin önlenmesi ve tedavi edilmesi, çene ve oklüzyon gelişimini hedefleyen tedaviler, yer tutucular vasıtasıyla daimi dişlerin yerinin korunması gibi tedaviler Dent Hekim Kliniklerinde pedodontistlerimiz tarafından çocuk hastalarımıza korkusuz ve ağrısız sunulmaktadır.

Çocuklar için Acil Müdahale

Diş ağrısı, dişin yerinden çıkması ve kırılması gibi acil tıbbi müdahale gerektiren durumlarda uzman hekimlerimizce zamanında tedavi hizmetleri uygulanmaktadır.

consultant

Daha iyisini hak ettiğinize inandığımız için.

danışma
Dent Hekim

Gelişmeleri takip ederken, mükemmel diş bakımı sağlamada zorluklarla karşı meydan okumak ve en yüksek uygulama standartları ile dürüstlük ve profesyonel mükemmellik içinde hizmetlerimizi sunmak.