Kanal Tedavisi

Dent Hekim
Kanal Tedavisi Kanal Tedavisi

Pulpanın, kendini tamir edemeyecek şekilde hasar gördüğü durumlarda uygulanan bir tedavi şeklidir. Pulpa dişin en iç kısmında bulunan damar sinir paketinden oluşan yumuşak bir tabakadır. Genellikle kırık dişlerde veya derin çürüklerde ki bakteriler pulpanın iltihaplanmasına yol açar. İltihaplı veya hasar görmüş pulpa çıkarılmazsa diş ve çevresindeki dokularda enfeksiyona neden olur ve diş kaybedilir. İlk aşama tedavinin ağrısız olması için dişe yapılan anestezi ile başlar. Daha sonra çürük temizlenir ve ilhitaplı pulpa çıkarılır. Kök kanalındaki tüm sinir ve doku artıkları temizlenir ve dolgu yapılır.

Diş Ağrısı

Aniden ortaya çıkan  ve çiğnemeyle, aşırı sıcak, aşırı soğuk yiyeceklerle veya aşırı şekerli beslenmeyle artan tedavi edilmesi gerekli bir durumdur. Diş ağrısının bir çok sebebi mevcuttur. Diş ağrınızın nedenini bulmanın ve çözümüne ulaşmanın en iyi yolu, Dent Hekim Klinikleri’nden birini ziyaret etmektir.

Fiber Post (İç destek ve Kama)

Endodontik olarak tedavi görmüş dişlerin uzun dönem başarısını etkileyen önemli faktörlerden biri dişi destekleyen dokuların sağlığını koruyan kaliteli bir restorasyondur. Aşırı madde kaybına uğramış endodontik tedavili dişlerin restorasyonunda sıklıkla kullanılan yöntemlerden biri ise post-kor restorasyonlardır. Dentine benzer elastiklik modülü ve estetik özellikleri nedeniyle sıklıkla tercih edilen post sistemi fiberle güçlendirilmiş postlardır.

Dolgular

Diş dolgusu, çürükten etkilenmiş bir dişi normal konumuna geri döndürmenin bir yoludur. Diş dolgusunun en yaygın kullanımı dişteki bir boşluğu doldurmaktır. Diş dolgusu tedavisi sırasında hasarlı diş maddesi çıkarılır, alan temizlenir ve ardından boşluk bir diş dolgusu ile doldurulur. Böylece dişlerin normal olarak işlev görmesine, ağrısız ve bakterilerden korunmasına imkan sunacaktır.

İnley ve Onley Porselen Dolgu

Bu dolgular, hazırlanan diş ile uyumludur ve dişin çiğneme yüzeyinin geniş bir alanını yeniden oluşturmayı amaçlarken; kompozit dolgular, diş minesindeki küçük bir boşluğu doldurmak için tasarlanmış doğrudan bir restorasyondan ibarettir.

consultant

Daha iyisini hak ettiğinize inandığımız için.

danışma
Dent Hekim

Gelişmeleri takip ederken, mükemmel diş bakımı sağlamada zorluklarla karşı meydan okumak ve en yüksek uygulama standartları ile dürüstlük ve profesyonel mükemmellik içinde hizmetlerimizi sunmak.