Önleyici Diş Hekimliği

Dent Hekim
Önleyici Diş Hekimliği Önleyici Diş Hekimliği

Önleyici diş hekimliği, dişlerin sağlığının bozulmasını engellemeye yönelik tedavileri içerir. Diş hekiminin buradaki görevi hastaların doğru bilgilendirilmesi ve öneriler verilmesiyle başlar, dişlerde oluşan çürüklerin temizlenip dolgu yapılmasına kadar devam eder. Hekimlerimiz alınan sağlık drumunun hikayesi ve çekilen röntgenlere göre ya önleyici tedavi yapar ya da endodontik tedaviyi tercih eder. Dent Hekim Klinikleri’nde uzman kadromuzla önleyici diş hekimliği en doğru şekilde uygulanmaktadır.

Çocuklar için Önleyici Tedaviler

Çürüklerin önlenmesi ve tedavi edilmesi, çene ve oklüzyon gelişimini hedefleyen tedaviler, yer tutucular vasıtasıyla daimi dişlerin yerinin korunması gibi tedaviler Dent Hekim Klinikleri’nde     0-15 yaş grubu çocukların tedavisi pedodontistlerimiz tarafından diş hekimi korkusunu yenerek ve ağrısız sunulmaktadır.

Yetişkenler için Önleyici Tedaviler

Yetişkinlerde yanlış beslenme alışkanlıkları, doğru olmayan ve süreksiz diş fırçalama, kötü alışkanlıklar ve daha birçok sorunla karşılaşılmaktadır. Dent Hekim Klinikleri’nde amacımız doğal dişlerin korunmasıyla sınırlı kalmayıp sağlıklı alışkanlıkların farkına varılmasına ve günlük hayata dahil edilmesine katkı sunmaktır.

consultant

Daha iyisini hak ettiğinize inandığımız için.

danışma
Dent Hekim

Gelişmeleri takip ederken, mükemmel diş bakımı sağlamada zorluklarla karşı meydan okumak ve en yüksek uygulama standartları ile dürüstlük ve profesyonel mükemmellik içinde hizmetlerimizi sunmak.